crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Przewianie pleców ile trwa
Siłownia

Przewianie pleców ile trwa- wiedza, którą warto sobie przyswoić, zanim zacznie się niepotrzebnie panikować

Przewianie pleców to bardzo uciążliwa i bolesna dolegliwość. Można się jej błyskawicznie nabawić, za to trudno się jej tak ot ręki pozbyć. Na szczęście istnieją domowe wypróbowane sposoby, by wyeliminować ją z naszego codziennego życia.

Dlaczego dochodzi do przewiania pleców?

Odpowiedź jest banalnie prosta. Przewianie pleców to skutek tego, że nasz organizm był najpierw mocno pobudzony i rozgrzany, po czym błyskawicznie ostygł. Udział w tym niedobrym zjawisku ma także zimny wiatr, który powoduje, że w wyniku wychłodzenia mięśni przy kręgosłupie, pojawia się ból.

Przewianie pleców to również pochodna tego, iż przebywało się w silnym przeciągu. Czasami dochodzi do niego wskutek niewłaściwie dobranego pod względem ciepłoty ubrania. Zazwyczaj jest ono po prostu za lekkie i zbyt przewiewne i stąd biorą się kłopoty z plecami.

Jakie partie pleców może dotknąć ta przypadłość?

Przewianie pleców może skutkować sztywnością karku i bólami głowy, gdy poddana wychłodzeniu zostaje górna część tułowia. Wtedy choremu trudno obracać szyją, a każdy skręt powoduje silne odczucia bólowe i ekstremalne napięcie mięśni w tej okolicy.

Z kolei przewianie dolnych partii przykręgosłupowych mięśni, czyli tak zwanych korzonków, objawia się przeważnie tym, że pacjentowi trudno się schylać. A wstawanie czy siadanie zwłaszcza takie dynamiczne, sprawia mu ogromny ból oraz psychiczny dyskomfort.

Przewianie pleców ile trwa ?

To wszystko zależy od tego, jak mocno w organizmie chorego rozwinął się stan zapalny. Jeśli jest on rozległy, to jego zwalczanie może nawet potrwać kilkanaście dni. Natomiast, gdy złagodzi się w miarę szybko jego pierwsze symptomy.

Przewianie pleców i towarzyszący im stan zapalny zwykle znikają po dwóch, trzech dniach. Przy czym nawet wtedy nie należy tracić czujności i zdrowego rozsądku. A to dlatego, że jeśli przeziębi się jeszcze mocniej chore plecy, niestety nie obędzie się bez zastrzyków. A te jak nie trudno zgadnąć, nie należą do przyjemności.

Jak leczyć przewiane plecy?

Na tę okoliczność najlepszy będzie masaż całościowy, który rozgrzeje wszystkie mięśnie oraz spowoduje, iż przestaną one tak mocno się spinać. Do bolących pleców można również przyłożyć termofor. Pomoże on nie tylko zredukować objawy bólowe, lecz także ułatwi zasypianie.

Innym panaceum na przewiane plecy jest pas lędźwiowy zrobiony z ziaren gorczycy. Udowodniono, iż ma ona silne właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W ostateczności obolałym plecom można nieco ulżyć, biorąc lekarstwa, w których składzie obecny jest ibuprofen.

A co gdy i to nie pomoże?

Wtedy można spróbować gorącej kąpieli lub wizyty w saunie. Nie jest tajemnicą, że ciepło łagodzi ból pleców. Toteż warto skorzystać z tych domowych wariantów leczenia, zanim pójdzie się do lekarza. Nie zaszkodzi wspomóc plecy, rozgrzewając ciało od środka.

W tym celu warto wypić nalewkę z pigwy, herbatę z cytryną lub dużą dawkę soku malinowego. Nie zawadzi także, gdy bolące mięśnie przykręgosłupowe posmaruje się maścią lub olejkiem eukaliptusowym. To je nieco rozgrzeje i przyśpieszy ich proces powrotu do pełnej sprawności.