crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Jakie zalety ma używana bieżnia?
Siłownia

Jakie zalety ma używana bieżnia?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zakup nowej bieżni będzie wiązał się z dużym wydatkiem. Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że z roku na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o zakupie używanego sprzętu. Jest on nie tylko tańszy, ale może posłużyć użytkownikom stosunkowo długo. Jakie zalety ma bieżnia używana?

Dlaczego warto kupić używaną bieżnię?

Jak zostało już wspomniane wcześniej obecnie najbardziej nowoczesne modele bieżni dostępne są w sprzedaży w stosunkowo wysokich cenach. Godny uwagi jest bowiem fakt, że ceny wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oznacza to tym samym, że tylko niewielka część osób może pozwolić sobie na wspomnianą inwestycję. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem zaopatrzenie się w bieżnię używaną. W zdecydowanej większości przypadków produkt ten można bez większego problemu kupić nawet za połowę ceny sklepowej. Warto wiedzieć, że ceny na rynku wtórnym są bardzo korzystne dla potencjalnych klientów. Zakup tego produktu będzie zatem świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chciałyby być w posiadaniu bardzo wysokiej klasy sprzętu, ale nie są w posiadaniu odpowiedniej ilości gotówki.

Czym należy się sugerować przed podjęciem decyzji o zakupie bieżni używanej?

Osoby, które podjęły już decyzję o zakupie bieżni używanej powinny w kolejnym etapie zdecydować się na określony model. Rekomendowane jest zwrócenie uwagi przede wszystkim na stan techniczny, wiek czy sprawność bieżni.

Należy przede wszystkim bardzo dokładnie zwrócić uwagę na stan deski i pasa biegowego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że deska powinna charakteryzować się nie tylko i wyłącznie regularną powierzchnią, ale również brakiem ewentualnych ubytków związanych z powierzchnią ślizgową.

Nie można oczywiście zapomnieć sprawdzić tarcia między pasem a deską. Trzeba w tym celu napędzić pas siłą mięśni, a następnie kontrolować czy bez problemów będzie przesuwać się po desce. W przypadku, gdy użytkownik wyczuje większy opór, może to oznaczać, że pas jest już zużyty. Może to być także efekt przetartej powierzchni ślizgowej deski. Wszystkie wspomniane kwestie oznaczają, że dana bieżnie nie była właściwie użytkowana. Koniecznie powinny o tym pamiętać osoby, które chciałyby uniknąć niespodziewanych wydatków związanych z naprawą omawianego produktu.

Rekomendowane jest również dowiedzenie się, jak intensywnie użytkowana była wcześniej bieżnia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie ma regularne smarowanie. Można to oczywiście w bardzo prosty sposób zweryfikować. Warto wiedzieć, że pas zadbanej bieżni będzie miał lekko widoczne ślady oleju na brzegach. Jest to dowód na to, że produkt był właściwie serwisowany.

Użytkownicy nie mogą oczekiwać, że omawiana używana bieżnia będzie charakteryzowała się taką samą wytrzymałością, co nowy sprzęt. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić wszystkie wymienione kwestie. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że produkt był zadbany. Wtedy można będzie używać sprzętu stosunkowo długo.