crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Odchudzanie mężczyzn
Siłownia

Odchudzanie mężczyzn – jak przeprowadzić je tak, by partner nawet się nie zorientował, że właśnie przeszedł na dietę?

Odchudzanie mężczyzn to o wiele trudniejsza sprawa niż zbijanie kilogramów u kobiet. Mężczyźni wykazują o wiele silniejszy opór przed zmianą trybu życia i by ich ostatecznie do nich przekonać, trzeba użyć znacznie silniejszych metod perswazji i argumentów.

Odchudzanie mężczyzn – dlaczego jest takie skomplikowane?

Po pierwsze, gdyż nie wielu z nich w ogóle dostrzega problem. Uważają, że facet bez brzuszka to jak żołnierz bez karabinu. Po drugie mężczyznom wcale nie przeszkadza, że nie mieszczą się w swoje ulubione spodnie czy garnitur. Uważają, że w razie czego, można kupić nowe rzeczy, które będą dopasowane do ich aktualnej sylwetki.

Poza tym trudno ich zachęcić do jakiegokolwiek ruchu bądź aktywności, skoro ich ulubionym zajęciem jest przerzucanie kanałów w telewizorze i oglądanie meczów piłkarskich. Po trzecie mężczyźni są bardzo niechętni wobec diet. Dla nich marchewka, sałatka czy ogórek bez ziemniaczków, czy mięsa, to jedzenie dla królików. No, bo kto normalny naje się kilkoma warzywami.

Co jeszcze stanowi problem w trakcie odchudzania panów?

Na pewno słodycze i przekąski typu fast- food. Mężczyznom trudno się ich wyrzec tak z dnia na dzień i nawet w trakcie przymusowego odchudzania przez żony, podjadają je pokątnie – naiwnie myśląc, że nikt się nie zorientuje. U większości mężczyzn występuje też kłopot z używkami alkoholowymi. Uważają, że jedno czy dwa piwa nie tuczą, a ich partnerki robią z tego tytułu niepotrzebny raban. Jednak nie jest to prawdą, bo piwo ma o wiele więcej kalorii niż nawet niektóre z pozoru tuczące i ociekające tłuszczem przekąski. Piwo pite regularnie, jak najbardziej przyczynia się do wzrostu tkanki tłuszczowej i otłuszczenia najważniejszych narządów ludzkich, głównie wątroby.

Panom w utracie wagi przeszkadza też przyzwyczajenie do tłustych i obfitych posiłków. Cierpi na tym ich przemiana materii i jak nie trudno się domyślić również figura. Po pierwsze dlatego, że wałki tłuszczu odkładają się na brzuchu. A po drugie panom, którzy nie prowadzą zbyt higienicznego i zdrowego trybu życia, od razu szwankuje zdrowie. W wyniku tego muszą oni nieco zweryfikować swoje poglądy na dietę
oraz ćwiczeń. I od razu, niemal z marszu wprowadzić je do swojego codziennego harmonogramu.

Odchudzanie mężczyzn – od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba od razu odciąć ich od telewizora i niezdrowych używek. Po drugie tłuste i bardzo kaloryczne potrawy należy zastąpić nieco mniej tuczącymi. Trzeba też wpoić panom, że posiłki powinny być niewielkiej objętości, za to należy je częściej spożywać. Nie zaszkodzi także, gdy pan na diecie swój wilczy apetyt będzie starał się zagłuszyć piciem wody mineralnej. To naprawdę skutkuje, zwłaszcza przez pierwsze dni detoksykacji organizmu.

Męża lub partnera można także zachęcić do wspólnego biegania. Nie zaszkodzi również, gdy małżonek zacznie jeździć na rowerze lub uczęszczać na basen. Oczywiście do tych wszystkich aktywności trzeba zachęcić go sposobem. Na przykład mówiąc mu, że niektórzy nasi sąsiedzi są zadbani i atrakcyjni, a on ma jeszcze wiele do poprawienia. Fakt, że w ten sposób podrażni się jego męskie ego, powinien zdopingować go do działania.