crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Trening crossfit Kraków - dlaczego warto?
Siłownia

Trening crossfit Kraków – dlaczego warto?

Lata temu, kiedy crossfit dopiero nabierał rozpędu, wiele osób myślało, że będzie to nic innego jak moda, która zniknie po roku. Tak się nie stało. Crossfit jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych treningów na świecie. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś tego rodzaju treningu, prawdopodobnie słyszałeś o nim. Ale co jest w nim takiego, że ludzie nie mogą się nim nacieszyć i czy naprawdę jest tak wspaniały, jak się wydaje? Oto kilka inspirujących korzyści treningu crossfit.

Baw się dobrze

Jedną z największych korzyści treningu crossfit jest to, że daje radość. Dla każdego, kto uważa tradycyjne treningi fitness za nudne, crossfit będzie doskonałym rozwiązaniem. Za każdym razem, gdy się trenuje, wykonuje się różne ćwiczenia, w innych konfiguracjach. W jednej minucie możesz biegać, podczas gdy w następnej możesz robić pompki na rękach przy ścianie. To trudne, ale jeśli się z tym uporasz, przekonasz się, że jest to również świetna zabawa.

Zostań lepszym sportowcem

Jeśli chcesz zostać kulturystą, crossfit nie jest dla Ciebie. Jedną z głównych korzyści tego treningu jest to, że może pomóc poprawić sylwetkę i wygląd ciała, ale nie służy głównie temu, aby dobrze wyglądać na zdjęciach. Zamiast tego crossfit ma na celu pomóc Ci stać się lepszym sportowcem. Trening ten pomaga biegać szybciej, poprawia elastyczność, wytrzymałość, równowagę, koordynację, siłę, czas reakcji i wiele więcej.

Zbuduj swoją siłę

Siła budowana mozolnie na siłowni może rzeczywiście pomóc w zbudowaniu klatki piersiowej, ale czy pomoże Ci wyciągnąć ciężki mebel z jadalni i pomalować ściany? Crossfit Kraków to przede wszystkim funkcjonalne ćwiczenia, które pomagają stać się silniejszym w prawdziwym świecie, a nie tylko na siłowni. Wiele treningów będzie wymagało wykonywania ciężkich ćwiczeń złożonych oraz podnoszenia ciężarów, które wykorzystują siłę i moc. Ćwiczenia takie jak przysiady, wyciskanie, podnoszenie sztangi, wiosłowanie i wiele innych rzeczy, nie tylko pomogą Ci zbudować mięśnie, ale także pomogą Ci stać się silniejszym.

Zbuduj mięśnie

Jak już krótko wspomnieliśmy, chociaż crossfit nie skupia się na głównie na budowaniu mięsni, jak trening kulturystyczny, z powodu ćwiczeń, które wykonujesz, przekonasz się, że jesteś w stanie zbudować silną, szczupłą i muskularną sylwetkę, która mogłaby rywalizować z wieloma innymi. Sportowcy crossfit często mają bardzo imponującą sylwetkę.

Jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, to crossfit naprawdę Ci w tym pomoże. Pozwola spalić tłuszcz i stać się szczuplejszym. Treningi crossfit są bardzo męczące. Nie tylko używasz mięśni do podnoszenia ciężarów. Trening zawiera również elementy cardio. Jedna typowa sesja crossfit trwająca zaledwie jedną godzinę może potencjalnie spalić blisko 1000 kalorii, jeśli dasz z siebie wszystko.

Popraw sobie samopoczucie

Może to być kontrowersyjne dla niektórych osób, ale udowodniono, że ćwiczenia i aktywność fizyczna są znacznie lepsze w leczeniu stresu i depresji niż leki na receptę tworzone w laboratorium. Jeśli masz problemy ze zdrowiem psychicznym lub po prostu chcesz czuć się ogólnie szczęśliwszy, crossfit jest idealny. Kiedy ćwiczysz, Twój mózg wytwarza endorfiny. Endorfiny, takie jak na przykład dopamina, sprawiają, że czujesz się szczęśliwy i wprawiają cię w fantastyczny nastrój. To z kolei pomaga odeprzeć stres i depresję. Ponieważ jesteś aktywny, spalasz więcej kalorii i zużywasz więcej energii, więc zasypianie w nocy również staje się łatwiejsze. Jako dodatkowy bonus, gdy zaczniesz zauważać fizyczną poprawę swojej sylwetki, pomoże to zwiększyć Twoją pewność siebie.

Jak widać, korzyści płynące z crossfit są liczne, więc łatwo zrozumieć, dlaczego trening ten stał się jednym z najbardziej popularnych na świecie.