crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Ile razy w tygodniu ćwiczyć
Siłownia

Ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby osiągnąć zamierzony cel?

O aktywności fizycznej w ostatnich czasach mówi się bardzo dużo. To bardzo dobrze, ponieważ nadwaga oraz otyłość to dwie choroby, które niestety w ostatnich czasach bardzo mocno zaznaczają swoją obecność. Sport to zdrowie. Wiele osób zastanawia się nad jednym – ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby osiągnąć zamierzony cel? Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Ja chcę schudnąć!

Ile razy w tygodniu powinny ćwiczyć osoby, które chcą schudnąć? Przyjmuje się, że takich treningów powinno być pięć. Aczkolwiek nie na samym początku przygody ze sportem. Organizm, który już dawno zapomniał o tym, na czym polega większa aktywność fizyczna, przy zbyt intensywnym wysiłku może zacząć się buntować. Jeżeli dopiero wracamy do treningów, to można pozwolić sobie na trening co drugi dzień po 30 do 40 minut. Z wyłączeniem weekendów. Weekendy najlepiej przeznaczyć sobie na regenerację. Tyczy się to w szczególności osób, które zmagają się zbyt dużą nadwagą. Spokojniejszy tryb na początku pomoże lepiej wdrożyć się w nowe plany.
Dopiero po jakimś tygodniu, może nawet po dwóch tygodniach, można pomyśleć o tym, aby dodać jeden trening. Trzy dni ćwiczymy, jeden dzień przerwy, jeden trening i weekend przerwy. Po kolejnych dwóch, trzech tygodniach można pomyśleć o tym, aby dodać jeszcze jeden trening, aby móc po dwóch miesiącach wykonywać już do pięciu treningów w jednym tygodniu. Taka ilość treningów pozwoli nam osiągnąć efekty w postaci spadku wagi i dobrej kondycji fizycznej.
W przypadku, jeżeli chce się schudnąć, nie warto przekraczać pięciu treningów w jednym tygodniu. Te dwa dni niech będą przeznaczone na regenerację. Ciało również musi odpocząć, dzięki czemu będzie w stanie zaprezentować nam lepsze efekty w przyszłości. Katowanie się wielką ilością treningów nic nam nie da, a wręcz może tylko pogorszyć. W pewnym momencie może dojść nawet do zbuntowania się organizmu.

Dobra sylwetka

Tak, są wśród nas osoby, które nie dość, że mają piękną sylwetkę, to na dodatek mogą legalnie zjeść tabliczkę czekolady i nie przytyć od tego kilograma lub większej ilości. Dobra przemiana materii to podstawa. W przypadku takich ilość treningów jest zależna od tego, co chce się osiągnąć. Może się bowiem okazać, że wystarczą tylko dwa dobre, solidne treningi, dzięki którym będzie można utrzymać kondycję fizyczną.
Jeżeli ktoś będzie dążył do tego, aby wyrobić muskulaturę, czy też popularny „sześciopak” na brzuchu, to będzie musiał mocniej przyłożyć się do treningów. Cztery treningi, czasem pięć to takie maksimum, którego nie można przekroczyć. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że w takich sytuacjach bardziej należy skupić się na treningu siłowym niż na cardio, czy też HIIT. Wszystko przez to, aby nie doprowadzić do jeszcze większego spadku wagi.
Do ćwiczeń zawsze należy podchodzić z głową. Są one nam potrzebne, ponieważ to dzięki nim człowiek lepiej się czuje i tryska energią. Sport to naprawdę zdrowie, o ile do wszystkiego będziemy podchodzili w odpowiedni sposób