crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

kitesurfing
Lifestyle

Kitesurfing w Chałupach – wakacyjna przygoda dla każdego

W sezonie letnim wzrasta zainteresowanie sportami wodnymi. Organizowane są nie tylko obozy studenckie i wyjazdy zagraniczne, ale również obozy kitesurfingowe w jednej z najlepszych, polskich destynacji. Kitesurfing Chałupy – czy to rozwiązanie również dla Ciebie?

  1. Dla kogo kurs kitesurfingu?
  2. Kursy kitesurfingu – nauka krok po kroku

Uprawianie sportów wodnych jest dla każdego, wystarczy wybrać odpowiedni kurs lub szkolenie i stawić się w umówionym miejscu, we wskazanym czasie. Kursy kitesurfingu cieszą się coraz większą popularnością, a organizujące je szkoły co roku poszerzają swoją ofertę, aby sprostać oczekiwaniom kursantów.

Dla kogo kurs kitesurfingu?

Chociaż kitesurfing to w Polsce stosunkowo młoda dyscyplina, zainteresowanie nią stale rośnie. Ogromnym plusem tego sportu jest fakt, że do uprawiania kitesurfingu niepotrzebne są specjalistyczne uprawnienia czy predyspozycje. Na kurs może zapisać się każdy – jedyne warunki to waga co najmniej 35 kg oraz umiejętność pływania wpław. Profesjonalni instruktorzy prowadzą kursy i szkolenia kitesurfing zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, na każdym poziomie zaawansowania. Lekcje kitesurfingu to idealny sposób na wakacje dla osób, które chcą spróbować specyficznego rodzaju aktywności, lubią sporty wodne i nie boją się podejmować nowych wyzwań.

Kursy kitesurfingu – nauka krok po kroku

Każdy może uprawiać kitesurfing, ale żeby było to bezpieczne, warto wziąć kilka lekcji z doświadczonym instruktorem, prowadzonych na płytkiej wodzie. Specjalistyczne szkolenia i kursy organizowane są na półwyspie helskim – kitesurfing Chałupy to szkoła kitesurfingu, w której można nauczyć się uprawiania tego sportu od podstaw. Kursanci mają zapewnioną opiekę instruktora na najwyższym poziomie. Profesjonalny sprzęt umożliwia im łączność radiową z instruktorem na każdym etapie szkolenia na wodzie, dzięki czemu surfing jest nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny.

Dlaczego półwysep helski? Tam panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Bezwietrzne dni lub te, w których panuje niesprzyjająca pogoda, nie są problemem, ponieważ elastyczny grafik pozwala na przesunięcie zajęć na inny termin. Podstawowy kurs PZKITE trwa około 8h, a przy sprzyjających warunkach można go ukończyć w nawet 2 dni! Podczas zajęć instruktor najpierw przedstawia teorię, a później przechodzi do zajęć praktycznych. Podczas nich kursanci krok po kroku poznają tajniki utrzymywania się na desce i wykorzystywania wiatru. Szkoła kitesurfingu to dobre miejsce do nauki tego sportu i poznania jego tajników.