crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

siłownia w domu
Siłownia Zdrowie

Ławeczki do ćwiczeń – na co zwrócić uwagę?

Ławki treningowe to sprzęt, który powinien znaleźć się w każdej siłowni, zarówno tej profesjonalnej, jak i domowej. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że podstawowe modele są niedrogie, a zapewniają całkiem sporo możliwości ćwiczeń. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się kupić taki sprzęt dla siebie.

Ławki do ćwiczeń występują w wielu wersjach

W zależności od tego, do czego przeznaczona jest dana ławka treningowa, może ona różnić się nieco konstrukcją. Warto wiedzieć o tym przed zakupem, tak byś mógł wykonywać na niej efektownie właśnie takie ćwiczenia, jakie chcesz. Podstawowy i najczęściej spotykany model to ławka treningowa prosta, która jest dedykowana przede wszystkim dla początkujących osób oraz nieskomplikowanych treningów. Charakteryzuje się tym, że nie posiada żadnych regulacji i jest ułożona poziomo do podłogi.

Bardziej rozbudowaną wersją są regulowane ławeczki do ćwiczeń. Posiadają możliwość modyfikowania kątów nachylenia, dzięki czemu można je stosować w nieco bardziej skomplikowanych treningach. Ich konstrukcja i możliwości sprawiają, że są to idealne ławki do brzuszków.

Jeżeli zależy Ci na treningu całego ciała, to warto zastanowić się nad ławką treningową pod sztangę. Ćwiczenia na ławeczce tego typu pozwalają na pracę z niemal wszystkimi partiami mięśni. Dodatkowo ten rodzaj sprzętu można rozbudować o dodatkowe akcesoria i stworzyć z nich pełnoprawny zestaw do trenowania całego ciała.

Ławka treningowa – co sprawdzić przed zakupem?

Pamiętaj, że kupując sprzęt do domowej siłowni, to od Ciebie zależy jak bardzo komfortowy i bezpieczny będzie. Z tego powodu warto poświęcić więcej uwagi jego właściwościom. W przypadku ławek do ćwiczeń istotne jest między innymi ich maksymalne obciążenie. To powinno być stosunkowo duże, zwłaszcza jeżeli wykonujesz treningi z ciężarami. Musisz być pewny, że podczas ćwiczeń z obciążeniem Twój sprzęt nie załamie się pod Tobą i nie wyrządzi Ci krzywdy.

Kolejną ważną funkcjonalnością jest zakres regulacji. Oczywiście nie dotyczy to ławeczek prostych. Jeżeli jednak kupujesz bardziej ławkę regulowaną to koniecznie sprawdź jak bardzo rozbudowane są opcje zmian nachylenia i wysokości. Jest to o tyle ważne, że lepiej dopasowana do Twojego ciała i treningu ławka zapewni Ci lepsze wyniki i wyższy komfort ćwiczeń.

Dobór odpowiedniego sprzętu ma duży wpływ na Twoje zdrowie, dlatego wybieraj produkty z renomowanych sklepów. Jeżeli zależy Ci na ławce regulowanej dobrej jakości, to sprawdź ofertę sklepu https://dav-ski.pl/.