crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Dlaczego warto zdecydować się na trening funkcjonalny kraków?
Lifestyle

Dlaczego warto zdecydować się na trening funkcjonalny kraków?

Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość osób decyduje się na trening funkcjonalny w celu osiągnięcia zdecydowanie szybszych rezultatów. Oczywiście konieczne jest odpowiednie wybranie ćwiczeń dostosowanych do zamierzonego celu. Osoby początkujące mogą mieć jednak problemy, jeżeli chodzi o zaplanowanie treningu. Jakie zalety ma trening funkcjonalny kraków?

Większa motywacja

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że trening personalny w najprostszym możliwym ujęciu jest wykonywaniem określonych ćwiczeń pod okiem profesjonalnego trenera. Jego zadaniem w pierwszej kolejności jest ustalenie dokładnego planu ćwiczeń w oparciu o predyspozycje, możliwości czy oczekiwania podopiecznego. Oczywiście trener personalny musi również pokazać, w jaki sposób należy wykonać poszczególne ćwiczenia. Współpraca we wspomnianej formie będzie gwarantowała nie tylko zdecydowanie większe bezpieczeństwo, ale również ograniczy wystąpienie ewentualnych kontuzji.

Wśród zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów treningów funkcjonalnych należy również zaliczyć wsparcie i motywację do dalszego wysiłku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwie wybrany trener personalny jest ogromną pomocą w dążeniu danej osoby do obranego przez siebie celu. Wspomniany trener personalny powinien mieć nie tylko autorytet. Musi również budzić zaufanie.

Trener nie może posiadać tylko i wyłącznie ogromnej wiedzy i doświadczenia. Sport powinien być dla niego prawdziwą pasją. Nie można zapomnieć o jednej bardzo istotnej kwestii. Osoby, które chcą uczęszczać na trening funkcjonalny powinny znaleźć trenera, który będzie specjalizował się w tej konkretnej dziedzinie.

Indywidualne podejście

Do zalet ćwiczenia pod okiem profesjonalnego trenera personalnego należy również zaliczyć, fakt, że będzie on poświęcał praktycznie całą swoją uwagę osobie trenującej. Na pierwszym spotkaniu oczywiście przeprowadzany jest bardzo dokładny wywiad z podopiecznym, a także zebranie bardzo istotnych informacji związanych z stylem życia, wagą, kondycją, przyzwyczajeniami żywieniowymi czy celami. Dopiero na tej podstawie trener personalny będzie w stanie przygotować harmonogram ćwiczeń, który będzie właściwie dostosowany do oczekiwań, możliwości i potrzeb osoby zainteresowanej. W ten sposób możliwe jest szybsze uzyskanie efektów.

Oczywiście nie można zapomnieć, że trener personalny będzie czuwał nad poprawnością wykonywania poszczególnych ćwiczeń przez podopiecznego. Przełoży się to nie tylko i wyłącznie na skuteczność, ale również maksymalne ograniczenie ewentualnych kontuzji. Ponadto doby trener zadba o to, by trening nie był monotonny. Z kolei określone ćwiczenia będą sprawiały podopiecznemu ogromną przyjemność.

Kto powinien wybrać się na trening funkcjonalny?

Należy mieć świadomość, że omawiany trening funkcjonalny przeznaczony jest praktycznie dla każdej osoby bez względu na aktualną sprawność fizyczną. Zasady są zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Konieczne jest przede wszystkim skoncentrowanie się na anomaliach i odstępstwach od normy. Doskonałym przykładem może być ograniczony zakres ruchu.

Dopiero po przywróceniu wszystkich kwestii związanych ze sprawnością do normy można przystąpić do rozwijania ciała i poprawiania swoich wyników w poszczególnych ćwiczeniach. Warto wiedzieć, że bardzo często można poradzić sobie z bólem pleców przez przyklejenie plastra rozgrzewającego. Nie ma konieczności udawania się do lekarza. Z kolei osoby, które nie potrafią wykonać właściwie przysiadu, mogą wspomóc się podstawkami.