crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Jakie zalety ma klub crossfit?
Siłownia

Jakie zalety ma klub crossfit?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób planujących uprawiać aktywność fizyczną zamiast siłowni stawia na klub crossfit. Dla pań jest to doskonały sposób na zrobienie świetnej sylwetki i schudnięcie. Z kolei panowie zdecydowanie bardziej cenią wytrzymałościową i siłową stronę crossfitu. Jakie są zdecydowanie największe zalety z zapisania się na zajęcia do klubu crossfit?

Dostosowanie treningu do swoich możliwości

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalety crossfitu należy zaliczyć skalowanie. Zajęcia można bowiem bez żadnego problemu dostosować nie tylko do młodszych, starszych, ale również bardziej wysportowanych osób. Można zatem bez żadnego problemu zapisać się na crossfit nie potrafiąc wykonać poprawnie nawet 5 pompek.

Możliwość walki ze swoimi słabościami

Należy mieć świadomość, że praktycznie każdy trening crossfitu jest pewnego rodzaju walką ze swoimi słabościami. Godny uwagi jest również fakt, że koncepcja omawianego crossfitu opiera się o tzw. WOD. Oznacza to tym samym, że praktycznie każdy trening przygotowany jest w taki sposób, wy wyznaczone zostały zupełnie nowe granice. Ponadto zbliżenie się do nich czy przekroczenie będzie w zdecydowanej większości przypadków oznaczało nadludzki wysiłek.

Możliwość poznania nowych ludzi

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że social media mają bardzo negatywne oddziaływanie na relacje interpersonalne. Ludzie z roku na rok coraz częściej zamiast osobistego spotkania wybierają kontakt z drugą osobą za pomocą dostępnych komunikatorów. Z kolei rozpoczęcie przygody z omawianym sportem pozwoli wyjść do drugiego człowieka. Ponadto w tej bardzo efektywnej metodzie treningowej grupa, która uczestniczy w zajęciach będzie odgrywała bardzo ważną rolę. Wszyscy na zajęciach nie tylko się na wzajem wspierają, ale również motywują do przekraczania kolejnych barier. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że crossfit kładzie ogromny nacisk nie tylko i wyłącznie na kulturę fizyczną, ale również szukanie różnych więzi społecznych.

Poprawa kondycji i wydolności

Warto wiedzieć, że crossfit jest również wszechstronną pracą nad własną sylwetką. Jest w najprostszym możliwym ujęciu połączenie ćwiczeń siłowych, gimnastyki oraz treningu cardio. Wszystkie wspomniane ćwiczenia podnoszą tętno. Należy zaznaczyć, że ćwiczenia z przyspieszonym tętnem będą miały bardzo pozytywne oddziaływanie przede wszystkim na układ krążeniowo-oddechowy. Zwiększają bowiem nie tylko i wyłącznie pojemność płuc, ale również kurczliwość serca. Trzeba podkreślić, że lepiej dotleniony organizm zawsze będzie znacznie lepiej funkcjonował.

Możliwość budowania siły

Należy mieć świadomość, że jednym z celów omawianego crossfitu jest systematyczne budowanie siły. Warto wiedzieć, że zdecydowana większość treningów może być bez większego problemu przeprowadzana w terenie lub na mniejszych powierzchniach. Wykorzystywany jest najbardziej podstawowych sprzęt. Ponadto bardzo często w zupełności wystarczy ciężar własnego ciała. W crossficie wykorzystywanych jest mnóstwo ćwiczeń z kalisteniki. Należy do nich zaliczyć pompki czy przysiady.