crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Budowa ciała - jakie typy sylwetki wyróżniamy?
Moda i Uroda

Budowa ciała – jakie typy sylwetki wyróżniamy?

Ludzie różnią się od siebie. To oczywiste. Każdy człowiek wygląda inaczej. Różnice te nie skupiają się jednak jedynie w obrębie twarzy. Ludzie różnią się od siebie także sylwetką. Budowa ciała wpływa na to, jakie ubrania dobrze leżą na danej osobie, a jakie powinny raczej trafić na samo dno szafy. Jakie typy sylwetki wyróżniamy?

Klepsydra

Jest to budowa ciała, w której piersi i biodra są dość szerokie. Talia jest wyraźnie zaznaczona. Czasami nazywa się ją też talią osy. Jest to bardzo kobieca sylwetka, ale znalezienie dobrze dopasowanych dla niej ubrań jest trudne. Co ważne, w tej sylwetce piersi i biodra są dość obfite. Figura klepsydry wcale nie oznacza bycia wyjątkowo chudym. Różnica w obwodzie piersi i bioder powinna być mniejsza niż 5 cm. Jeśli jest większa, to znaczy, że mamy do czynienia z sylwetką w kształcie trójkąta lub odwróconego trójkąta.

Jabłko

To budowa ciała, w której piersi są duże lub bardzo duże, ale nie ma wyraźnie zaznaczonego wcięcia w pasie. Można też powiedzieć, że piersi i brzuch są szersze od samych ramion i bioder. Osoby o tym typie figury często mają wystający brzuch. Czasami jabłko nazywa się też kulą. Ciężar znajduje się na samym środku sylwetki. Biodra są dość wąskie w porównaniu do piersi. W związku z tym znalezienie odpowiednich ubrań dla jabłka może być dość trudne. Czasami spodnie są nawet kilka rozmiarów mniejsze niż koszulki.

Odwrócony trójkąt

To sylwetka, w której ramiona lub piersi są zdecydowanie szersze niż biodra. To dość męski typ sylwetki, ale spotyka się także panie o takiej budowie ciała. Ciężar ciała skupia się na górnej części ciała. To właśnie ona też jest najbardziej wyraźna. Nogi i brzuch są szczupłe. Piersi dość duże. Mają zdecydowanie większy obwód niż ramiona oraz brzuch.

Trójkąt lub gruszka

To przeciwieństwo odwróconego trójkąta. W tym wypadku ciężar sylwetki jest skupiony na jej dolnej części. Biodra są szerokie, uda masywne, a piersi raczej małe. Takie panie najczęściej mają płaski brzuch i bardzo wypukłą pupę.

Prostokąt

To figura, w której ramiona i biodra są zbliżonej do siebie szerokości. Piersi są małe i nie odznaczają się zbyt mocno. Talia jest słabo zarysowana lub nie ma jej wcale. Ciężar ciała rozkłada się równomiernie na całą sylwetkę. To właśnie ten typ figury jest bardzo często prezentowany przez modelki na wybiegach podczas wielkich pokazów mody.

Budowa ciała, a ubiór

Nie ulega żadnej wątpliwości, że budowa ciała ma bezpośredni wpływ na to, co powinniśmy nosić. Przy doborze ubrań trzeba stawiać na rozwiązania, które podkreślają walory i ukrywają mankamenty sylwetki. By dobierać odpowiednią odzież i wiedzieć, które partie ciała wymagają szczególnie intensywnego treningu, trzeba najpierw dobrze poznać swoją sylwetkę. To właśnie jest klucz do dobierana najbardziej odpowiednich tricków w kompletowaniu własnych stylizacji. Jest niewiele osób o doskonałej figurze, ale dzięki dobrze dobranym ubraniom można stworzyć jej złudzenie. Z tego też powodu warto jest jak najwięcej wiedzieć o swoim ciele.

budowa ciala – literówka