crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

ślub
Moda i Uroda

Najważniejsze punkty do zrealizowania przed ślubem

Ślub to bez wątpienia jeden z najbardziej ekscytujących momentów w życiu każdego człowieka. Nie da się jednak ukryć, że to również czas dużego stresu, wielu obciążeń, które związane są między innymi z przygotowaniami do imprezy. Większość osób marzy o tym, aby ślub oraz przyjęcie było jak z bajki. Jeśli chcemy, by wszystko wypadło idealnie, trzeba się do tego odpowiednio przygotować i nastroić. poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dotyczących tego, o jakich punktach w przygotowaniach nigdy nie można zapomnieć.

Wymarzone miejsce na wesele

Zanim wybierze się swoje obrączki ślubne i kreację, trzeba wybrać coś równie istotnego. Mowa o miejscu, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Można postawić na kameralną restaurację, pałacyk lub dworek, nowoczesną salę przyjęć albo coś bardzo budżetowego, na przykład salkę na wynajem, którą samodzielnie się dekoruje. Opcji jest wiele, dlatego też każda para znajdzie coś odpowiedniego dla swojego budżetu. Grunt to zrobić to odpowiednio wcześnie. Dlaczego? Świetne miejsca na przyjęcia weselne zwykle mają mocno obłożony kalendarz wynajmu, stąd też rezerwacji powinno się dokonać wcześniej. Jeśli tylko podejmie się decyzję o weselu, najlepiej od razu poszukać też miejsca na przyjęcie oraz noclegi dla gości.

Wybór stylu, w jakim chcemy się weselnie bawić

Współcześnie przyjęcia weselne mają określoną oprawę. Nic nie jest przypadkowe, wszystko jest natomiast przemyślanym wyborem, pasuje do siebie i tworzy wyjątkową atmosferę. Warto zatem już od początku wiedzieć, czy pragniemy ślubu i wesela w stylu eleganckim i klasycznym, glamour albo boho. W zależności od tego inaczej będą prezentować się dekoracje, kwiaty, a nawet same stylizacje państwa młodych. Dopracowane przyjęcia weselne mają jakąś przewodnią inspirację. Pomysłów warto szukać w internecie, gdzie można między innymi znaleźć mnóstwo pięknych zdjęć, które mogą stać się wspaniałą podpowiedzią, jak zorganizować to u siebie.

Stylizacja panny młodej

Na ślubie i podczas wesela oczy wszystkich osób są zwrócone w stronę pary młodej, jednak o wiele więcej uwagi poświęca się pannie młodej. To zupełnie zrozumiałe, bo to właśnie ona jest osobą numer jeden ze swoją nieziemską suknią. Poszukiwanie kreacji muszą być zatem odpowiednio zaplanowane, bo zamówienie sukienki ślubnej związane jest najczęściej z uszyciem jej na miarę. Sukienka jest tworzona nawet przez kilka miesięcy, dlatego też co najmniej pół roku wcześniej trzeba zacząć rozglądać się za tą wymarzoną. Poza tym warto wiedzieć, że gdy wybieramy się na poszukiwania kreacji, dobrze mieć za sobą już wybór obuwia ślubnego. Najważniejsza jest wysokość obcasów, bo to właśnie do nich jest dobierana długość sukienki. Spore znaczenie ma również bielizna, szczególnie ta modelująca, którą założył przyszła pani młoda. Gdy zaczyna się swoją rundkę po salonach w poszukiwaniu kreacji, warto zabierać ze sobą właśnie buty oraz konkretną bieliznę. Z przyjemniejszych, jednak równie ważnych wyborów jest jeszcze zakup obrączek u jubilera. Te również trzeba kupować co najmniej kilka miesięcy przed ślubem, bo są robione na zamówienie na wymiar dla konkretnej pary.