crossfitlea.pl

Lifestyle Blog

Moda i Uroda

Laser neodymowo-yagowy (nd yag) w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie w celu uzyskania efektu odmłodzenia, ujędrnienia i usunięcia defektów skóry. Jednym z takich defektów dotyczących nie twarzy, lecz reszty ciała, są niewątpliwie widoczne gołym okiem naczynka włosowate na nogach, tak zwane pajączki. Laser ND YAG to jedna z większych rewolucji na rynku medycyny estetycznej, pozwalający uporać się z tym problemem!

Laser YAG – jak działa?

Laser ND YAG to innowacyjne urządzenie laserowe wytwarzające światło monochromatyczne o bardzo precyzyjnej długości fali wynoszącej 1064 nanometrów. Wnika on bardzo głęboko w skórę, do jej warstwy, w której znajdują się rozszerzone naczynka, i tam absorbuje wodę i hemoglobinę. Dzięki temu, że ten typ lasera jest tak precyzyjny, umożliwia to wykonywanie specjalistycznych zabiegów zamykania naczyń włosowatych w sposób bezinwazyjny. Laser ten działa bardzo precyzyjnie, rozróżniając odmienne parametry konkretnych tkanek, i tym samym najlepiej dopasowując długość fali i siłę działania w celu uzyskania konkretnego efektu.

Dlaczego warto zastosować ten laser?

Laser YAG z Mimari warto zastosować jako sposób na pozbycie się nieestetycznych, czerwono-fioletowych pajączków na swoich łydkach. Bardzo precyzyjne, innowacyjne działanie umożliwia wykonanie tego zabiegu w sposób bezinwazyjny, bezbolesny, a przy tym przyspieszający rekonwalescencję pacjenta. Laserowe usuwanie pajączków to stosunkowo młody sposób na likwidację tego bardzo popularnego problemu, występującego głównie u kobiet. Na przestrzeni ostatnich kilku lat został on jednak bardzo dobrze przetestowany. Laserowe usuwanie pajączków jest bezbolesne i bezinwazyjne — nie wymaga narkozy, pobytu w szpitalu ani długiego dochodzenia do siebie po zabiegu. Co więcej, wykorzystywanie najnowocześniejszych technik laserowych powoduje, że taki zabieg nie pozostawia żadnych powikłań. Dawniej jako sposób na usuwanie pajączków wykorzystywało się głównie skleroterapię oraz zabiegi chirurgiczne. Wiele udanych przypadków leczenia pajączków laserem i mnóstwo zadowolonych pacjentek wydaje się potwierdzać, że na tę przypadłość najlepiej sprawdza się jednak laser. Dzięki niemu w krótkim czasie, przy pomocy jednego zabiegu można pozbyć się nieestetycznych poszerzonych żyłek na łydkach, a tym samym chętniej odsłaniać nogi w stroju kąpielowym czy w zwiewnej sukience. Zgrabne nogi to nie wszystko — warto jeszcze zadbać o to, aby nie trzeba było nawet latem nosić do nich rajstop, aby zasłonić brzydkie pajączki na skórze.